Mākslīgais akmens un mākslīgā akmens virsmas- Latvijā tehniski būtiski atšķirīgi materiāli tiek saukti par mākslīgo akmeni.
Akmens Dizains strādā tikai ar cietiem un izturīgiem materiāliem, kas ne vien uz objekta nodošanas brīdi izskatīsies labi, bet arī lietošanas laikā nezaudēs savu sākotnējo izskatu, nebūs saskrāpēts un nemainīs krāsu. Strādājam ar mākslīgo akmeni, jeb “cilvēka veidotu” akmeni Kvarcu un Keramiku, abi materiāli sevi pierādījuši laika gaitā, pie kam pasaules vadošie virtuvju zīmoli tieši kvarcu un keramiku ir izvēlējušies kā savus ieteiktos virsmu materiālus, kas arī par daudz ko liecina.
Par mākslīgo akmeni bieži tiek saukti arī akrila sakausējumi, jeb plastikāti. Lielākais pluss šiem materiāliem ir tas, ka virsmas var izliet dažādās konfigurācijās un bez redzamām šuvēm. Visi šie kompozītmateriāli/ akrila sakausējumi ir mīksti, tie deformējas temperatūras ietekmē. Tādēļ no šādiem materiāliem var izliet, piemēram, izlietnes vienlaidus ar virsmu. Šādas virsmas nav izturīgas pret tehniskiem bojājumiem, ir salīdzinoši mīkstas un viegli saskrāpējamas. Materiāls nav karstumizturīgas, nedrīkst uz šādām virsmām likt karstus priekšmetus un mākslīgā akmens izlietnēs nedrīkst liet karstus šķidrumus- tādā veidā šīs virsmas tiek neatgriezeniski sabojātas. Īpaši būtiski ir neizvēlēties tumsas vai spilgtas krāsas akrila materiālus, jo uz izteiktas krāsas materiāliem bojājumi ir īpaši labi redzami.
Mākslīgais akmens- kvarcs un keramika vai Mākslīgais akmens akrila sakausējums? Cietiem materiāliem vienmēr būs vairāk vai mazāk redzama savienojuma vieta, bet akrila materiāliem savienojuma vietas nav redzamas, kā arī var izgatavot izlietnes vienlaidus ar virsmu. Cieti materiāli neskrāpējas un nemaina sākotnējo toni, akrila materiāli skrāpējas un maina toni, bet uz gaišām virsmām tas nav izteikti redzams. Tumšos toņus akrila virsmām arī ražotājs neiesaka izvēlēties.